Wiki › Obiecte › Săbii › Sabie de bătălie
Sabie de bătălie
 |
Săbii
Nivel de îmbunătățire: +0 +1 +2 +3 +4 +5 +6 +7 +8 +9
| Categorie | Săbii |
|---|
| Nivel | 65 |
|---|
| Clase | Războinic, Ninja, Sura |
|---|
| Valoarea atacului | 100 – 140 |
|---|
| Valoarea atacului magic | 65 – 87 |
|---|
| Suporturi pentru pietre | 3 |
|---|
| ID obiect | 140 (140–149) |
|---|
Bonusuri
|
Îmbunătățiri
| Îmbunătățire | Materiale | Yang | Șansă |
|---|
| +0 → +1 | — | 1.200 | 90% |
| +1 → +2 | — | 2.500 | 81% |
| +2 → +3 | — | 5.000 | 72% |
| +3 → +4 | — | 10.000 | 63% |
| +4 → +5 | | 20.000 | 54% |
| +5 → +6 | | 30.000 | 45% |
| +6 → +7 | | 45.000 | 36% |
| +7 → +8 | | 90.000 | 27% |
| +8 → +9 | | 150.000 | 18% |
+9 → Sabie Triton+0 | | 100.000 | 100% |
Îmbunătățirile se fac la fierar. Șansa afișată este șansa de bază a fiecărui pas.
Cade de la
| Monstru | Nivel | Cantitate | Șansă | Cum |
|---|
| Metinul Tristetii Piatră Metin | 95 | Sabie de bătălie+5 | 20% | Drop |
| Metinul Carbunilor Piatră Metin | 95 | Sabie de bătălie+6 | 10% | Drop |
| Polyphemos Boss | 106 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Martyaxwar Boss | 105 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Lemures Bodyguard Boss | 105 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Triton Boss | 105 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Craniu Boss | 103 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Conducator Rosu Boss | 105 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Conducător Roșu Brutal Boss | 107 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Regele Crab Boss | 105 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Regele Wubba Boss | 107 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Marele Orc Boss | 107 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Razador Boss | 108 | Sabie de bătălie+5 | 7,5% | Drop |
| Polyphemos Boss | 106 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Martyaxwar Boss | 105 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Lemures Bodyguard Boss | 105 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Triton Boss | 105 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Craniu Boss | 103 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Conducator Rosu Boss | 105 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Conducător Roșu Brutal Boss | 107 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Regele Crab Boss | 105 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Regele Wubba Boss | 107 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Marele Orc Boss | 107 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Razador Boss | 108 | Sabie de bătălie+6 | 5% | Drop |
| Metinul Vanitatii Piatră Metin | 100 | Sabie de bătălie+7 | 5% | Drop |
| Gnoll Lord Boss | 103 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Gnoll Suprem Boss | 105 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Arges Boss | 104 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Rakshasa Boss | 103 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Lemures Print Boss | 103 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| General Kappa Boss | 103 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Craniu Brutal Boss | 105 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Homar General Boss | 103 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Gargoyle Boss | 106 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Capitanul Shruk Boss | 105 | Sabie de bătălie+5 | 3,8% | Drop |
| Metin Jeon-Un Piatră Metin | 90 | Sabie de bătălie+2 | 3,8% | Drop |
| Gnoll Lord Boss | 103 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Gnoll Suprem Boss | 105 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Arges Boss | 104 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Rakshasa Boss | 103 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Lemures Print Boss | 103 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| General Kappa Boss | 103 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Craniu Brutal Boss | 105 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Homar General Boss | 103 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Gargoyle Boss | 106 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Capitanul Shruk Boss | 105 | Sabie de bătălie+6 | 2,5% | Drop |
| Metin Jeon-Un Piatră Metin | 90 | Sabie de bătălie+3 | 2,5% | Drop |
| Metin Jeon-Un Piatră Metin | 90 | Sabie de bătălie+1 | 1,3% | Drop |
| Arcaș Setaou Monstru | 93 | Sabie de bătălie+4 | 0,16% | Drop pe nivel · de la nivelul 75 |
| Copac Rau Rosu Monstru | 82 | | <0,01% | Drop la ucidere (un obiect dintr-un grup) |
| Copac Rau Monstru | 71 | | <0,01% | Drop la ucidere (un obiect dintr-un grup) |
| Spirit al mâniei comun Monstru | 72 | | <0,01% | Drop la ucidere (un obiect dintr-un grup) |
Șansa pe monstru ucis pentru un jucător de nivelul monstrului, la rata de drop standard. Diferența de nivel, bonusurile premium și evenimentele o modifică. Cum funcționează șansele de drop
Drop comun
Orice monstru obișnuit de acest rang îl poate lăsa cât timp nivelul tău este în intervalul afișat (bossii și pietrele Metin niciodată).
| Monștri | Nivelul tău | Obiect | Șansă |
|---|
| Orice monstru de rang „Categoria 1” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+4 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 1” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+5 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 1” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+6 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 2” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+4 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 2” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+5 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 2” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+6 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 3” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+4 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 3” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+5 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 3” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+6 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 4” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+4 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 4” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+5 | <0,01% |
| Orice monstru de rang „Categoria 4” | Nv. 75–120 | Sabie de bătălie+6 | <0,01% |
Se găsește în
| Cufăr / cutie | Cantitate | Șansă |
|---|
Lada îngerului cu coasă | Sabie de bătălie+2 | 2,8% |
Lada păianjenului uriaș | | 2,7% |
Lada regelui focului | Sabie de bătălie+2 | 2,6% |
Ladă nouă-cozi | Sabie de bătălie+1 | 2,6% |
Lada tigrului galben | Sabie de bătălie+2 | 2,4% |
Lada Regelui demonilor | Sabie de bătălie+2 | 2,4% |
Lada îngerului cu coasă | Sabie de bătălie+3 | 2% |
Ladă nouă-cozi | Sabie de bătălie+2 | 1,7% |
Lada tigrului galben | Sabie de bătălie+3 | 1,7% |
Lada Regelui demonilor | Sabie de bătălie+3 | 1,7% |
Lada regelui focului | Sabie de bătălie+3 | 1,6% |
Lada păianjenului uriaș | Sabie de bătălie+1 | 1,4% |
Lada regelui focului | Sabie de bătălie+1 | 1% |